неділю, 23 квітня 2023 р.

Тиждень природничо-математичних дисциплін

 


Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять, поглиблення уявлення про використання відомостей із предметів природничо-математичного циклів у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, наполегливості в досягненні навчальної мети з 17 по 21 квітня 2023 року в закладі пройшов тиждень природничо-математичного циклу.

Вчителі – предметними в рамках тижня під час уроків та в позаурочний час залучали дітей до активної участі в запланованих заходах.

Упродовж тижня учні розв’язували кросворди, ребуси, логічні та нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики, хімії, фізики та інформатики у житті кожної людини для досягнення вершин власного успіху.


Черговим заходом стало проведення тренінгового заняття «Альтернативні варіанти утилізації відходів у світі та Україні» з учнями 5-8 класів лідеркою учнівської ради, учасницею школи екоактивізму Дарією Приходько за участі менеджерки проєкту «Школа екоактивізму» Ганни Павленко та в рамках проєкту «Школа екоактивізму». Діти обговорили важливість тем сортування сміття, зменшення кількості відходів, збереження екології, розвиток економіки. У цікавих ігрових формах опрацювали правила 5R та еко-фішки.
Дрони впевнено увійшли у наше щоденне життя. Але учні ліцею знають, що дрон - це не просто іграшка чи цікавий подарунок. Це сучасний і перспективний напрям IT. Вихованці гуртка «Оператори дронів» в рамках тижня природничо-математичних дисциплін здійснили політ над річкою Інгулець з метою дослідження витоків річки та розміщення пташиних гнізд.В рамках інтеграції предметів до Всесвітнього Дня Землі учні 5 класу виготовили композицію «Створимо планету своїми руками», здобувачі освіти 9 та 11 класів разом з класними керівниками та вчителем географії висадили фруктові дерева, як символ відродження та незламності. Учні закладу здійснили похід до річки з метою розширення краєзнавчих знань, бережливого ставлення до природи.

Протягом тижня учні старших класів активно обговорювали практичні задачі та розв’язували їх, проходили онлайн-тести та готувалися до проходження НМТ. Найактивніші учні були відзначені оцінками високого рівня.

Саме такий тиждень надав можливість вийти за межі стандартного уроку і сконцентрувати увагу на основних теоретичних та прикладних питаннях усього шкільного курсу. Протягом тижня учні демонстрували свої знання під час конструювання 3D-моделей молекул органічних сполук. З метою формування стійкого пізнавального інтересу до природничих наук для учнів 8-9 класів була проведена дослідницька лабораторія «Похімічимо»

Одним із головних  завдань, які стоять перед закладом, є розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та самореалізації особистості. Під час тижня також проводилися заходи, що охопили різні види психологічної діяльності: тренінгове заняття «Визначення стресостійкості», Година спілкування «Як зберегти психічне здоров’я: від теорії до практики», Тренінгове заняття «Моя професія - мій життєвий вибір».


Предметний тиждень мав за мету пропаганду знань з предметів, стимулювання самоосвітньої, комунікативної, творчої компетенції учнів, розширення їх кругозору, формування інтересу до предметів та поглибленню знань, розвитку логічного мислення, кмітливості, виховання чесності, доброзичливості.

Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності.


 

0 comments:

Дописати коментар