неділю, 28 лютого 2021 р.

Декада суспільно-гуманітарних дисциплін

 


З 15 по 26 лютого у Цукрозаводському ЗЗСО І-ІІІ ст. - ЗПО проходила декада суспільно-гуманітарних дисциплін.

Вже стало доброю традицією 21 лютого у Міжнародний день рідної мови в Цукрозаводському закладі проводити заходи з нагоди вшанування рідного слова, української мови.

Мова має значення! У цьому переконалися здобувачі освіти закладу під час інтелектуального батлу «Мовний тренд», організованого і проведеного 19 лютого, в переддень Міжнародного дня рідної мови, вчителем української мови і літератури Тимошенко Л. В. У ході змагання між учнями 9 класу учасники показали себе справжніми шанувальниками рідного слова, знавцями бездонної скарбниці нашої мови.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина нашого закладу. Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшлося під час виховної години «Краща мова єднання» (9 клас). Між учнями 9-10 класів було проведено вікторину «Найкращий знавець рідної мови».

Учителем української мови та літератури, зарубіжної літератури Бугарь Ю.М. для учнів 7 класу були проведені «Мовознавчі Олімпійські Ігри». Цікаво, неординарно діти змагались у 5 мовознавчих видах спорту: орфографічний пейнтбол, синтаксичне фігурне катання, лексична художня гімнастика, фразеологічне фехтування, граматичний біатлон.

Змістовно проведені заходи у 7 класі: філологічний водевіль «У тенетах суржика», мовний тюнинг «А я пишу рідною так…», віртуальна подорож «Як я умру, на світі запалає Покинутий вогонь моїх пісень…» (до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки), створили ювілейний буклет, записали відео.

У 5 класі цікавою була квест-гра «Уроки радості від Поліанни».

Учителем української мови та літератури Нечепоренко З.О. для здобувачів освіти 5 класу були проведені «Лінгвістична вікторина», відкритий урок з української мови на тему: «Есе про красу і милозвучність української мови», година спілкування «Мова- скарб нації». Із здобувачами освіти 11 класу проведено брейн-ринг «Знаю українську» та оформлено фотоколаж заходів Тижня української мови та літератури «Краща мова єднання - українська».

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки здобувачі освіти закладу взяли участь в онлайн-читаннях віршів відомої української поетеси.

«Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.!»- під таким гаслом була оформлена книжкова виставка бібліотекарем Куницею Д.П.

Протягом декади здобувачі освіти закладу брали участь у конкурсах:

Ø ІІ етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Ø І Міжнародний конкурс-фестиваль «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці.

Ø Всеукраїнський відкритий марафон з української мови ім. Петра Яцика

Ø Онлайн-конкурс «Лесине слово звучатиме знову…»

Протягом декади вчитель історії Руденко Н.І. провела :

1.     Тематичний урок «Афганістан: біль, подвиг, пам'ять» - 9-10 кл.

2.     Виховна година «Хто вони, герої Небесної сотні?» 8 кл.

3.     Тематичний урок «Революція Гідності - погляд у майбутнє» 11 кл.

4.     Урок-реквієм «Україна гідна свободи» 7 кл.

5.     Тематичний урок «Подвиг, що непідвладний часу» 5 кл.

Мовленнєво-розумова діяльність – єдиний процес творення думки та мовлення – складає підґрунтя для спілкування. Оволодіння учнями основами спілкування є практичною метою вивчення іноземної мови у школі. Тому у ході освітнього процесу доцільно використовувати не тільки урочну форму роботи, а й практикувати проведення позакласних заходів, конкурсів, залучати дітей із різними здібностями до їх підготовки та участі.

Цікавою виявилася квест-гра «Весела англійська», проведена вчителем англійської мови Мостовою Г.М. у 4 класі .Здобувачі освіти були поділені на команди. Завдання охоплювали увесь вивчений матеріал і діти з цікавістю виконували завдання. Метою цього заходу було формування в учнів позитивного ставлення до англійської та виховання почуття відповідальності.

Дуже цікаво та насичено пройшло інтелект-шоу «Знаю англійську» серед здобувачів освіти 5 класу та квест–гра «Пошук скарбів». Учасники за допомогою різних конкурсів вдосконалювали знання з англійської мови, розвивали логічне мислення, пам’ять, увагу.

Учитель німецької мови Сьоміна В.О. протягом декади провела:

1.Дайджест «Interessante Fakten Über die deutsche Sprache»

Тематична виставка «BÜcher auf Deutsch»

2.Відкритий урок у формі змагання «Deutsch mit Spaß».(6 клас)

3.День німецького кіно «Der Kölner Karneval» (перегляд та обговорення відео про традиційний карнавал в Німеччині). (8 клас)

Проведені заходи розширили і поглибили знання здобувачів освіти з суспільно-гуманітарних дисциплін. Декада була цікавою, насиченою та корисною для учнів закладу.

Голова ШМО вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін, вчитель української мови та літератури Нечепоренко З.О.


0 comments:

Дописати коментар