четвер, 10 листопада 2022 р.

День української писемності та мови - 2022
     Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця. Це свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада. Із покоління в покоління, в часи розладу та піднесення, наші предки передавали нам скарб – рідну мову. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

     Вчителі-словесники та вчителі початкових класів проявили творчу ініціативу.

    Цього року програма предметного тижня була досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Конкурси, мовні ігри і турніри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови проведені заходи є важливими і особливо актуальними.

          9 листопада учні  ліцею та вчителі долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.

   9-10 листопада відбувся конкурс на кращого читця-декламатора «Українська мова в моєму серці» серед учнів 5-8, 9-11 класів. Учні виразно декламували вірші, пробуджуючи у слухачів патріотичні мотиви: любов до рідної мови, землі, України, возвеличення української нації, державності.

  Учні 1-4 класів  переглянули мультимедійні презентації та відеоролики, які ознайомили з тернистим шляхом української мови. Також взяли участь у віршованому флешмобі "100 чому я люблю рідну мову". У рамках проведення заходів до Дня писемності та рідної мови, з метою формування почуття любові до своєї Батьківщини, дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій, розвиток національної свідомості у Цукрозаводському ліцеї учні початкових класів презентували проєкт «Українська мова - серце українця». Основною метою якого було створення ЛЕПБОКСА для ефективної подачі інформації у компактній формі. 

    Справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова продемонстрували власні знання та вміння під час змагання у мовознавчій вікторині « У рідному слові – велика сила»(для учнів 6-7 класів), у філологічній грі “Вірю — не вірю” (9-11 класи)., фотоквесті “Мова — генетичний код нації”(5-8 клас).

   Вихованці гуртка “Юні журналісти” створили відео “Слово вдячних спадкоємців Нестора” та  виготовили буклети “Мова — серце нації”.

  Уся шкільна родина ліцею переконана, що відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові.

Голова ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу     Зоя Нечепоренко


0 comments:

Дописати коментар