понеділок, 26 березня 2018 р.

Кольорова декада початкової школи       Відповідно до річного плану роботи  закладу з 12.03. по 23.03.2018 року у Цукрозаводському НВК «ЗШ – І –ІІІ ст. ЦХЕТУМ» пройшла Кольорова декада початкової школи.Вчителі початкових класів Фірс Н.І., Слободянюк Т.А., Потапчук І.В.,  Лаврівська Ю.В. розробили план проведення Декади.
     Мета Декади початкової школи полягала в тому, щоб виявити і розвинути дитячі здібності, презентувати нові форми, моделі, технології організації навчання та змістовного дозвілля учнів. Форми реалізації цієї мети направлені на виявлення творчих учителів, обдарованих учнів, інноваційних педагогічних технологій, на з'ясування методичних умов, що забезпечують успішну діяльність учителів та учнів.
    До проведення  Декади учні початкових класів готувалися заздалегідь. Для успішного проведення його учителі провели підготовчу роботу, яка стосувалася усієї Декади  і окремих її етапів.
     Кожен день мав свою тематику.
o    понеділок – святкова лінійка
o    вівторок- день жовтого кольору (день України),
o    середа  - день оранжевого  кольору (день творчості), 
o    четвер- день блакитного кольору (день казки), 
o    п’ятниця – день червоного кольору (день спорту),
o    понеділок – день зеленого кольору (день довкілля),
o    вівторок – день рожевого кольору (день інтелектуала),
o    середа – день синього кольору (день поезії),
o    четвер – день фіолетового кольору (день фантазії),
o    п'ятниця – день різнокольоровий (день таланту)
     Декаду відкрила святкова лінійка. Голова ШМО вчителів початкових класів Фірс Н.І. ознайомила учнів з планом роботи на кожен день, куточком креативності, в якому зазначалися назви кольорових днів, відомості про певний колір та створення лепбуку на полотні. Учні із великим задоволенням сприйняли інформацію про те, що протягом тижня можна ходити в одязі відповідного кольору та писати різнокольоровими пастами.
   Дива почалися вже у вівторок, то був День України. Вбралася початкова школа в жовто–блакитні кольори. Уквітчали барвисті віночки дівочі голівки, одягнули діти та вчителі святкові вишиванки, зазвучали пісні. В кінці дня була створена галерея дитячих малюнків «Я люблю Україну», ланцюжок слів - асоціацій «жовтого кольору», а на полотні з'явилося яскраве жовте сонечко із дитячих долоньок. Настрій, який створили ведучі – вчителі Фірс Н.І., і Слободянюк Т.А. – зберігся на цілий день.
    Але це був тільки початок дивовижних пригод.
    Середа – день оранжевий (творчості). Вчителем хореографії Данасієнко С.В. та вчителями початкових класів для дітей була організована поїздка в м. Олександрію на музичну виставу « В пошуках справжньої дружби   ». Яскраві костюми, світлова гама, виступи артистів занурили маленьких глядачів у справжню казку. На завершення герої вистави провели флеш - моб, де діти і танцювали, і співали, одним словом – веселилися. В кінці дня був створений ланцюжок «оранжевих слів», а на полотні з'явилися оранжеві квіточки – чорнобривці та нагідки.
     Четвер – день блакитний (казки). Вчитель 4 класу Потапчук І.В. зробила цей день  насиченим цікавими заходами. Діти створювали ілюстрації до казок, розгадували кросворди, загадки, ребуси. У підсумку дня учні склали ланцюжок «блакитних слів», з'явилися на полотні дві веселі хмаринки із краплинками.
    П'ятниця – день червоний (спорту). Червоний колір- це колір лідерства, прагнення до перемоги. Організатором цього дня був учитель фізичної культури Кондратьєв І.В. Він провів для учнів цікаві спортивні змагання та конкурси. Діти вчилися поважати один одного, підтримувати дух команди. На завершення дня учні створили ланцюжок «червоних слів», а на полотні з'явилися червоні маки.
   Понеділок – день зелений (довкілля). Зелений колір – це колір екології, природи, весни. Вчитель 2 класу Лаврівська Ю.В. розповіла про бережне ставлення до природи, провела вправу- емпатію «Я –дерево», бліц –опитування «Так чи ні», діти складали казки «Зустріч Весни і Зими». Четвертокласники згуртовували дітей до роботи, допомагали вчителям. В кінці дня учні склали ланцюжок «зелених слів», а на полотні з'явилося зелене деревце.
  Вівторок – день рожевий (інтелектуала). Вчителі Потапчук І.В. та Фірс Н.І. створили  справжнє свято маленьких ерудитів: вікторини, КВК, танграми. День ряснів рожевим кольором та посмішками. Учні показали не лише свої розумові здібності, а і логіку та критичне мислення. На завершення дня були записані «рожеві слова», а на полотні з'явилися рожеві метелики.
   Середа – день синій (поезії). Здавна синій колір вважався кольором мудрості. Вчитель Лаврівська Ю.В. організувала для учнів конкурс на краще декламування віршів, діти на мить стали поетами, бо складали свої вірші на задані рими. Учні з потрійним завзяттям намагалися гарно вчитися та бути активними учасниками заходів. У підсумку дня була створена стрічка «синіх слів», а на полотно прилетіли сині метелики.
    Четвер – день фіолетовий (фантазії). Цей колір ще вважають кольором мрійників, кольором видумки. Вчитель 1 класу Слободянюк Т.А. провела графічну вправу «Малюємо себе», розвагу «Зоряне дихання», створила разом з учнями цікаву виставку дитячих робіт «У світі маленьких тваринок». Непомітно промайнув і цей день- результат – стежинка «фіолетових слів» та зорепад мрійників на полотні.
     П’ятниця – день різнокольоровий (таланту). Цього дня чекали усі: учні, вчителі, батьки.  На завершення Декади початкових класів було проведене  свято – «Школа має таланти». Тільки спільною працею учні-батьки-вчителі ми досягли справжньої гармонії.
      Хто б міг уявити, що за такою буденною назвою «Кольорова декада»  ховатиметься низка днів дивовижних пригод, свят, нестандартного  навчання. Декада, протягом якої учні  показали, які вони розумні, наполегливі, допитливі і талановиті, а вчителі, не шкодуючи сил і часу, знаходили такі цікаві варіанти заохочення дітей до школи, до навчання, урізноманітнюючи повсякденне життя, вносили у нього новизну, несподіванки, згуртовували дітей спільними заходами та спонукали до активності батьків.
Фотозвіт

0 comments:

Дописати коментар